Bloki znakujące do oznaczania alfanumerycznego

Kompletne systemy znakujące

signierblock-grafik1_250Aby oznaczyć taśmy, tablice, rury czy profile metodą przelotową nanosi się znaki alfanumeryczne poprzez natrysk farby.

  • Wielkość punktu i ilość przepływająca ustawiane są przy pistoletach.
  • Blok posiada wszystkie otwory dla przewodów automatów natryskowych.

Przewidziany jest specjalny pistolet płuczący do usunięcia resztek farby po ostatnim procesie znakowania.

 

 

Matryca znakująca

matrix_ps_250

Matryca 5×7 i 4×5

Prędkość opisywania wynosi ca. 1-2 m/sek.. Postać czcionki składa się przy każdym znaku z matrycy 4×5, 5×7 lub 7×9. Punkty matrycy nanoszone są na znakowany produkt kolumnowo. Wysokość znaku wynosi od 40 do 200 mm. Wielkość punktu i grubość farby można ustawić przy pistoletach. Minimalna wielkość punktu wynosi ca. 3 mm ø.

 

 

Pneumatyczny blok znakujący

pneumat-blocka_250Kompaktowa, oszczędzająca miejsce budowa

Stosowane są pistolety membranowe o niskim stopniu zużywalności. Żywotność jest wielokrotnie wyższa od żywotności urządzeń natryskowych z uszczelką igłową. Praca z pistoletami membranowymi jest sensowna również z uwagi na stosowane przy znakowaniu na gorąco farby, które zawierają pigmenty o ostrych krawędziach.

 

 

 

Elektromagnetyczny blok znakujący (typ ES)

signierblockelektrom_modif1_250

Dysze natryskowe tych bloków znakujących sterowane są bezpośrednio przez zawory magnetyczne – bez stosowania sprężonego powietrza. Dzięki temu możliwe są bardzo krótkie czasy przełączania. Szybkość posuwu wynosi do 78 m/min.. Blok dostarczany jest z urządzeniem płuczącym. Po połączeniu z odpowiednim komputerem sterującym można opisywać taśmy, tablice, rury, profile lub zwoje metodą przelotową. Automatyczna synchronizacja pomiędzy znakowaniem a prędkością przesuwania produktów osiągnięta jest dzięki impulsatorowi. Bloki dostępne są każdorazowo z 7 lub 9 pistoletami.